• Dubnica nad Váhom
 • 11.01.2022
 • Hrbáček

Odloženie pretekov

Odložené HM-SsA mladšieho a najmladšieho žiactva

Na základe protipandemických opatrení Vám oznamujeme, že HM-SsAZ mladšieho žiactva a HM-SsAZ najmladšieho žiactva, ktoré sa mali konať v dňoch 15. – 16.1.2022 v Banskej Bystrici sa v plánovanom termíne neuskutočnia.

Náhradný termín predpokladáme v dňoch 12.-13.3.2022. O novom termíne Vás budeme s dostatočným predstihom informovať.

 

VV SsAZ

 • Dubnica nad Váhom
 • 08.06.2021
 • Tabak

Atletika na strednom Slovensku sa už rozbehla

V Martine sa začala súťaž družstiev staršieho žiactva

V rámci 1. kola M-SsAZ staršieho žiactva dominoval na martinskom štadióne medzi staršími žiačkami Žiar nad Hronom, starším žiakom už niekoľko rokov kraľuje Olympia Považská Bystrica.
Medzi staršími žiakmi zvíťazila Olympia Považská Bystrica, ktorá vyhrala celú súťaž aj vlani a predvlani - teraz urobila prvý krok za opätovným obhájením titulu. Olympia zvíťazila až o 52 bodov pred UMB Banská Bystrica, tretí v tesnom súboji, keď rozhodoval jediný bod skončil pred BŠK Banská Bystrica Žiar nad Hronom. Víťazná Olympia sa opierala o výkony Viliama Čamaja (nazbieral 28 bodov), Jakuba Martinvca (21 bodov), či Libora Schrimpela a Adama Boška (obaja 20 bodov).
O víťazstve starších žiačok Žiaru nad Hronom pred CVČ Liptovský Mikuláš rozhodol len rozdiel 13,5 bodu. Najviac bodoujúcou pretekárkou bola Ema Ijeoma Okoyeocha (nazbierala 29 bodov) a Hanka Kubovčíková s Natáliou Bielikovou , ktoré získali zhodne po 20 bodov.
Celkovo najúspešnejšia v zbieraní ligových bodov bola Paula Perončíková z CVČ Liptovský Mikuláš, ktorá získala 31 bodov a Miroslav Krchňavý z UMB Banská Bystrica, ktorý získal 33 bodov.
Druhé kolo ligovej súťaže staršieho žiactva je na programe 3.7. opäť v Martine.

Kompletné výsledky nájdete v sekcii pretekov.

 • Dubnica nad Váhom
 • 25.05.2021
 • Hrbáček

Prvé preteky sezóny sa uskutočnia v Nitre

Začiatok sezóny SsAZ už tento víkend

Po dlhej pauze spôsobenej pandémiou Covid 19 sa uskutočnia prvé preteky, ktoré bude organizovať Stredoskovenský atletický zväz v Nitre na štadióne AC Stavbár Nitra v nedeľu 30. mája 2021. Súťažný štart si budú môcť vyskúšať kategórie dorastu a staršieho žiactva na Majstrovstvách jednotlivcov Stredoslovenského atletického zväzu.

Propozície podujatia sú zverejnené na webstránke SsAZ https://ssaz.sk/Content/results/2021/5/PROP520.pdf

 • Dubnica nad Váhom
 • 10.05.2021
 • Hrbáček

Aktualizované 10.5.2021!!! - Začiatok atletickej sezóny SsAZ sa odkladá

Oznam pre kluby

Na základe rozhodnutia RÚVZ sa preteky dňa 1.5.2021 - 1. kolo M-SsAZ mladšieho a najmladšieho žiactva - skupina juh / Banská Bystrica a preteky dňa 2.5.2021 - 1. kolo M-SsAZ mladšieho a najmladšieho žiactva - skupina sever / Martin rušia!!!

Ďalej preteky 8.5.2021 - 1. kolo M-SsAZ staršieho žiactva / Žiar nad Hronom, preteky 9.5.2021 - 2. kolo M-SsAZ mladšieho a najmladšieho žiactva - skupina juh / Banská Bystrica a preteky 16.5.2021 - 1. kolo M-SsAZ dorastu a juniorov / Martin sa presúvajú!!!

Nové termíny pretekov budú včas oznámené.

O ďaľších úpravách v termínovej listine vás budeme včas informovať.

 • Dubnica nad Váhom
 • 18.04.2021
 • Hrbáček

Novým predsedom SsAZ sa stal Ján Gigac

V Banskej Bystrici sa uskutočnil volebný Senát SsAZ

Na sobotnom rokovaní senátu Stredoslovenského atletického zväzu (SsAZ) v Banskej Bystrici zvolili delegáti za nového predsedu oblasti dlhoročného trénera, funkcionára a rozhodcu z AK ZŤS Martin Jána Gigaca, člena športovo-technickej komisie a komisie mládeže Slovenského atletického zväzu.

Nový šéf stredoslovenskej atletiky, ktorý bol doposiaľ členom výkonného výboru SsAZ, vystriedal vo funkcii Jána Garaja. Bývalý popredný čs. a slovenský oštepár sa ešte vlani v decembri z rodinných dôvodov vzdal funkcie predsedu SSAZ a odvtedy ho zastupoval tajomník oblastného zväzu Rastislav Hrbáček.

Ján Gigac získal vo voľbách 16 hlasov od zástupcov 25 zúčastnených klubov, jeho protikandidát Matej Tabak (BŠK Banská Bystrica) dostal dôveru od 9 delegátov. Za tajomníka SsAZ zvolili opäť Rastislava Hrbáčka s 13 hlasmi, nový výkonný výbor dopĺňa pätica členov Roman Coma (AO Žilina), Ivan Čillík (AO UMB Banská Bystrica), Milan Laurenčík (AO Sparta Považská Bystrica), Adam Pajunk (MŠK Žiar n/Hr.) a Matej Tabak (BŠK Banská Bystrica). Z tejto pätice si nový VV SsAZ vyberie neskôr svojho podpredsedu. Senát SsAZ ešte zvolil aj 10 delegátov za oblasť (plus 3 náhardníkov) na tohtoročné valné zhromaždene SAZ.

Na rokovaní senátu SsAZ sa zúčastnil aj prezident SAZ Peter Korčok, ktorý spolu s bývalým a súčasným riaditeľom Dudinskej päťdesiatky, Júliusmi Nyarjásom a Júliusom Korčokom, odovzdali pri príležitosti 40-ročného jubilea spomenutých medzinárodných chodeckých pretekov ocenenia Vlaste Nemcovej, Zdeňkovi Michnovi, Milutínovi Černákovi, Ernestovi Cabanovi, Ivanovi Kováčovi a VŠC Dukla za ich aktívny prínos k organizovaniu podujatia.

 • Dubnica nad Váhom
 • 11.04.2021
 • Hrbáček

Senát Stredoslovenského atletického zväzu

Materiály k Senátu SsAZ, ktorý sa bude konať 17.4.2021

Všetky materiály k Senátu SsAZ, ktorý sa bude konať v Banskej Bystrici v priestoroch VŠC Dukla Banská Bystrica sú zverejnené v časti dokumenty https://ssaz.sk/Documents

 • Dubnica nad Váhom
 • 13.01.2021
 • Hrbáček

Príprava Senátu SsAZ a sezóny 2021

Priprava sezóny 2021

Dňa 12.1.2021 sa uskutočnila videokonferencia Výkonného výboru Stredoslovenského atletického zväzu. Programom videokonferencie bolo príprava Senátu SsAZ a sezóny 2021.

Na základe rozhodnutia UKŠ a RUVZ nebolo v mesiacoch december 2020 a január 2021 uskutočniť Senát Stredoslovenského atletického zväzu. Je predpoklad, že uvedené zasadnutie, ak budú uvolnené podmienky na uskutočnenie hromadných podujatí by sa malo uskutočniť v mesiaci február. O vývoji situácie vás budeme informovať na našom webovom sídle.

Sezóna 2021 je tiež dočasne pozastavená a predpokladá sa, že sezóna bude zahájená až na jar.

 • Dubnica nad Váhom
 • 05.06.2020
 • Hrbáček

Termínová listina a Súťažný poriadok SsAZ pre rok 2020

ŠTK SsAZ spracovala novú termínovú listinu a Súťažný poriadok SsAZ pre rok 2020

Športovo technická komisia SsAZ spracovala novú termínovú listinu pre rok 2020 po uvolnení obmedzení ohľadom ochorenia Covid 19. Termínová listina sa nachádza v sekcii Dokumenty/ŠTK na odkaze https://ssaz.sk/Content/Documents/Dokumenty_STK/Terminova_listina_2020_Corona.pdf

Zároveň športovo-technická komisia spracovala súťažný poriadok pre súťaže SsAZ pre rok 2020. Súťažný poriadok sa nachádza na nasledovnom odkaze https://ssaz.sk/Content/Documents/Dokumenty_STK/S%C3%BA%C5%A5a%C5%BEn%C3%BD_poriadok_SsAZ_2020.pdf

 • Dubnica nad Váhom
 • 31.01.2020
 • Hrbáček

Senát Stredoslovenského atletického zväzu

Stredoslovenský atletický zväz hodnotil uplinulý rok a pripravoval sezónu 2020

Dnes na pôde Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica sa zišlo 19 delegátov z 34 klubov organizovaných v Stredoslovenskom atletickom zväze. Náplňou programu Senátu SsAZ bolo zhodnotiť rok 2019 ale aj pripraviť súťažný rok 2020.

V plodnej diskusii bol predsedom SsAZ Jánom Garajom hodnotené, že atletická sezóna 2019 znamenala pre stredoslovákov nárast pretekárov a aj nárast počtu štartov, ale aj posun v oblasti organizačnej. V oblasti sa v roku 2019 zaviedlo v kategórii najmladšieho žiactva rozdelenie do dvoch skupín a to sever a juh a tým sa klubom ušetrili finančné prostriedky na cestovnom.

V ďalšej časti rokovania vystúpil sekretár SsAZ Rastislav Hrbáček s hospodárskou správou a následne predseda DR Alexander Čakloš s hodnotením práce VV SsAZ, ale zároveň aj s hospodárením SsAZ. Bola vyslovená spokojnosť s vedením účtovníctva SsAZ a v práci VV neboli žiadne pripomienky.

Hlavným bodom zasadnutia však bola príprava letnej časti sezóny SsAZ a organizačné zabezpečenie súťaže družstiev a jednotlivcov. Presdeda ŠTK SsAZ Ján Gigac predložil termínovú listinu letnej časti sezóny. V SsAZ sa uskutočnia majstrovské súťaže všetkých mládežnických kategórií jednotlivcov i družstiev. Bude sa jednať o 18 podujatí.

Senát na ďalšom rokovaní zvolil 10 delegátov na VZ SAZ a 3 náhradníkov.

V diskusii boli prerokované problémy, ktoré trápia niektoré kluby v oblasti, hlavne to sú problémy so štadiónami, ktoré budú v roku 2020 prechádzať rekonštrukciami, alebo dokončovacie práce na nových štadiónoch.

V závere delegáti Se-SsAZ jednohlasne odhlasovali uznesenie senátu. Všetky materiály zo Senátu SsAZ sú k dispozícii na webovom sídle Stredoslovenského atletického zväzu. 

 • Dubnica nad Váhom
 • 21.01.2019
 • SITA

Ozdobou HM-SsAZ bol výkon Lajčákovej

Halové majstrovstvá SsAZ

Na stredoslovenskom halovom šampionáte v bratislavskom Eláne sa blysla Stanislava Lajčáková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), ktorá šesťdesiatku s prekážkami prešprintovala za výborných 8,34 sekundy. Zverenka Michala Škvarku zaostala v prvom štarte v sezóne za „osobákom“ spred dvoch rokov iba o jedinú stotinku a za limitom ha HME 2019 iba o jednu desatinu.

„Škoda, že sa nebežalo dvakrát, myslím si, že potom by minimálne osobák padol,“ uviedol Lajčákovej kouč Michal Škvarka. „Pôvodne sme plánovali štart vo Viedni, avšak odpísali nám, že aj tam je plánovaný len jediný beh, preto sme sa rozhodli pre meraný tréning v rámci oblastného šampionátu v Bratislave. Stankin cieľ v sezóne je limit na halové ME, iné neprichádza do úvahy. Verím, že keď sa vybehá na súťažiach a dostane sa do kvalitných pretekov, čas 8,24 padne. Najbližšie beží vo štvrtok v Ostrave, potom na budúcu nedeľu na mítingu Elán v Bratislave. Na oboch pretekoch sú po dva behy, preto budem dúfať, že limit pokorí čo najskôr, aby sa za ním nemusela naháňať až do konca nominačnej uzávierky.“

Pri Lajčákovej výkone sa objavila štartová reakcia 0,390 sekundy. Vzhľadom na to, že už aj 0,200 je len priemerný reakčný čas, práve tu by mohla byť najväčšia rezerva nádejnej prekážkarky. „Neviem, či uvedená reakcia je dôveryhodná. Štart síce nemala ideálny, ale horšie ako 0,220 to asi nebolo…,“ dodal kouč.

Lajčákovej klubová kolegyňa Tatiana Dunajská, ktorú tiež pripravuje tréner Škvarka, vyrovnala svoje tohtosezónne maximum 180 cm, potom sa trikrát neúspešne pokúšala o halový osobný rekord 184 cm. Na 400 m predviedol pekný výkon 48,89 ešte len 18-ročný junior Patrik Dömötör (tréner Jozef Gál) a v guli žien sa 17-ročná Natália Váleková (tréner Jozef Párička) dostala vďaka výkonu 14,24 m na šiestu priečku slovenských historických tabuliek.

Muži – 60 m: Sloboda 7,04, Marček (obaja ŠK o. z. Dukla B. Bystrica) 7,06, Rigo (ŠK ŠOG Nitra) 7,12, 200 m:Marček 22,64, 400 m: Dömötör (Olympia Galanta) 48,89, Baluch (Slávia Sp. N. Ves) 50,73, 800 m: Vojtáš (AK ZŤS Martin) 2:01,49, výška: Sýkora (MAC Redox Lučenec) 190, diaľka: Straška (Dukla) 658, guľa: S. Kováč (AC Stavbár Nitra) 16,05, juniori – 60 m prek.: Dömötör (Olympia Galanta) 8,24, Baluch (Slávia Sp. N. Ves) 8,25, dorastenci – 60 m prek.: Lubelec (CVČ L. Mikuláš) 8,26, guľa (5 kg): Šula ml. (Slávia UK Bratislava) 15,59.

Ženy – 60 m: Malatincová (Dukla) 7,90 (v rozbehu 7,88),… v rozbehu Forster (ŠK ŠOG Nitra) 7,89, 200 m:Malatincová 25,75, 400 m: Kubaščíková (Spartak Dubnica) 1:00,45,  60 m prek.: Lajčáková (Dukla) 8,34, Tvrdoňová (nereg.) 9,24, výška: T. Dunajská (Dukla) 180, diaľka: Lajčáková 591, guľa: Váleková (Dukla) 14,24, dorastenky – výška a trojskok: Lenhartová (MAC Redox Lučenec) 165 a 11,10, žrď: Paliderová (UMB B. Bystrica) 340, diaľka: Lehenová (Slávia Trnava) 545.